video

Ник Вујичиќ – Мотивационен Говор [МК Превод]

Роден без раце и нозе, Ник Вујичиќ го надмина својот хендикеп и живее самостоен, богат, исполнет и "чудесно добар" живот и служи како пример...

Следете нè

18,580FansLike
1,959FollowersFollow
14,700SubscribersSubscribe

Последни статии

10 fb zakoni

10 Фејсбук заповеди

1. Нема да објавуваш или тагуваш пријатели во засрамувачки или инкриминирачки фотографии. За ова се алманасите и слични работи на нив, кои се сместени на...
biznismenot i ferarito

Бизнисменот и ферарито

Следниов текст е вистинска приказна која се има случено во една банка во Њујорк. Прочитајте и видете како мудро работи мозокот на еден бизнисмен... Влегува...
aids test

Тест за СИДА

Отишол еден млад дечко на лекар да направи тест за СИДА, го пополнил формуларот и му зеле крв. После неколку дена пристигнуваат резултатите и...