aids test

Тест за СИДА

Отишол еден млад дечко на лекар да направи тест за СИДА, го пополнил формуларот и му зеле крв. После неколку дена пристигнуваат резултатите и...
izbor na maz

Избор на совршениот маж

Неодамна се отвориени продавници специјализирани за мажи во кои жените можат да си изберат соодветен партнер. На влезот има пано на кое има детелно...
tatkoto-i-izgubeniot-sin

Таткото и изгубениот син

Еден ден некои разбојници грабнале неколку деца и го запалиле селото во кое живееле. Кога таткото од едно од тие деца се вратил од...
starecot i seloto

Старецот и селото

Во едно село дошол еден странец кој сакал тука да живее. По патот сретнал еден старец и го прашал какви се тука луѓето. Старецот...
ubavinata na zenata

Убавината на жената

Едно момче ја прашало својата мајка : " Зошто плачеш ?" "Затоа што сум жена." - му одговорила таа. "Не разбирам." - рекло момчето. Мајката само го...
pesot leopardot i majmunot

Песот, леопардот и мајмунот

Стариот овчарски пес бркал зајаци во шумата се додека не заглавил длабоко во истата и тогаш сфатил дека се изгубил.... Кога погледнал од околу...
glusecot i opasnosta

Глушецот и опасноста

Еден ден глувчето ги видело фармерот и неговата жена како отвораат некој пакет. Се запрашало за каква храна овој пат станува збор. Но, кога...
prikazna-za-eden-bozik-na-ulicata-sinsinati

Приказна за еден Божиќ на улицата Синсинати

(напишана од Норман Винсент Пил) Моите најбурни детски денови ги поминував во Синсинати, Охајо. Сеуште се сеќавам на големата Божиќна елка на плоштадот покрај фонтаната,...
sluckata vo vozot

Случката во возот

Беше прекрасен октомвриски ден на 1890 г. Во едно купе на брзиот воз Лион - Париз седеа двајца души: еден белобрад старец на околу...
prijatelstvo

Пријателство

Две деца уште како мали се заветиле на доживотно пријателство. Пораснале. Започнала војна. Двајцата пријатели биле регрутирани во иста единица. Во разгорот на една...

Следете нè

18,580FansLike
1,959FollowersFollow
14,700SubscribersSubscribe

Последни статии

10 fb zakoni

10 Фејсбук заповеди

1. Нема да објавуваш или тагуваш пријатели во засрамувачки или инкриминирачки фотографии. За ова се алманасите и слични работи на нив, кои се сместени на...
biznismenot i ferarito

Бизнисменот и ферарито

Следниов текст е вистинска приказна која се има случено во една банка во Њујорк. Прочитајте и видете како мудро работи мозокот на еден бизнисмен... Влегува...
aids test

Тест за СИДА

Отишол еден млад дечко на лекар да направи тест за СИДА, го пополнил формуларот и му зеле крв. После неколку дена пристигнуваат резултатите и...