tajnata-na-uspesniot-brak

Тајната на успешниот брак

Во еден град брачен пар прославувал 25 годишница од брак. Тие како пар, биле на далеку познати по тоа што во 25 години брак ниту...
video

Детето и безусловната љубов на мајката – Мотивационо Видео

И дошол синот на мајка си и и рекол: Мамо, денеска го фрлив ѓубрето - тоа чини 10 денари, понатаму- ја чував сестра ми и...
osnovni-principi-na-zivotot

Основни принципи нa животот

Пружи им на луѓето повеќе отколку што очекуваат, и прави го тоа со волја. Научи ги напамет стиховите кои ги сакаш. Не верувај...
zosto-bas-jas

Зошто баш јас?

Моето име не е важно. Тогаш имав 26 години. Бев многу успешен, при крај со студиите, со хонорарна работа која ми носеше повеќе пари за џепарлак...
biznismenot i ferarito

Бизнисменот и ферарито

Следниов текст е вистинска приказна која се има случено во една банка во Њујорк. Прочитајте и видете како мудро работи мозокот на еден бизнисмен... Влегува...
dvajcata-prijateli

Двајцата пријатели

Ова е приказна за двајца пријатели кои што патувале заедно низ пустината. Во еден момент, во текот на одењето почнале да се расправаат и...
prijatelstvo

Пријателство

Две деца уште како мали се заветиле на доживотно пријателство. Пораснале. Започнала војна. Двајцата пријатели биле регрутирани во иста единица. Во разгорот на една...
poinakvo-razmisluvanje

Поинакво размислување

Еден млад студент на еден факултет тргнал во прошетка со својот професор. Додека шетале и разговарале виделе поред патот неколку пара на стари чевли...
pomegu-zivotot-i-smrtta

Помеѓу животот и смртта

Некој човек паднал во длабок бунар. За среќа, едно растение било израснато во зидот на тој бунар, па човекот додека паѓал, со рацете некако...
10 fb zakoni

10 Фејсбук заповеди

1. Нема да објавуваш или тагуваш пријатели во засрамувачки или инкриминирачки фотографии. За ова се алманасите и слични работи на нив, кои се сместени на...

Следете нè

18,948FansLike
2,016FollowersFollow
14,700SubscribersSubscribe

Последни статии

10 fb zakoni

10 Фејсбук заповеди

1. Нема да објавуваш или тагуваш пријатели во засрамувачки или инкриминирачки фотографии. За ова се алманасите и слични работи на нив, кои се сместени на...
biznismenot i ferarito

Бизнисменот и ферарито

Следниов текст е вистинска приказна која се има случено во една банка во Њујорк. Прочитајте и видете како мудро работи мозокот на еден бизнисмен... Влегува...
aids test

Тест за СИДА

Отишол еден млад дечко на лекар да направи тест за СИДА, го пополнил формуларот и му зеле крв. После неколку дена пристигнуваат резултатите и...