tatkoto-i-izgubeniot-sin

Таткото и изгубениот син

Еден ден некои разбојници грабнале неколку деца и го запалиле селото во кое живееле. Кога таткото од едно од тие деца се вратил од...
patot-na-peperutkata

Патот на пеперутката

"Еден ден, се појави една мала дупка во школката. Човекот седеше и гледаше како пеперутката неколку часа се мачи да го провлече своето слабо...
prikazna-za-eden-bozik-na-ulicata-sinsinati

Приказна за еден Божиќ на улицата Синсинати

(напишана од Норман Винсент Пил) Моите најбурни детски денови ги поминував во Синсинати, Охајо. Сеуште се сеќавам на големата Божиќна елка на плоштадот покрај фонтаната,...
tatkoto-sinot

Таткото и 5 годишниот син

Еден човек се враќа дома од работа, доцна, уморен и нервозен, и го наоѓа својот петгодишен СИН како го чека на врата. СИНОТ: Тато, смеам...
ajnstajn

Ајнштајн и здравиот разум

Познатиот научник и нобеловец Алберт Ајнштајн еднаш држел предавање на високо интелектуално ниво за односот помеѓу просторот и времето. Откако завршил, еден слушател станал...
najpametniot-tinejdzer

Најпаметниот тинејџер на светот

Еден убав сончев ден четворица луѓе летале со мал авион за четири лица: пилот, свештеник и двајца тинејџери, а токму еден од двајцата штотуку...
zosto-bas-jas

Зошто баш јас?

Моето име не е важно. Тогаш имав 26 години. Бев многу успешен, при крај со студиите, со хонорарна работа која ми носеше повеќе пари за џепарлак...
zabata-pobednik

Жабата победник

Си била една група на жаби кои сакале да се натпреваруваат. Сакале да се искачат на висока кула, па се насобрале доста гледачи да...
mazot i zenata

Машко-женски односи

Jaс, всушност, никогаш не сфатив зошто сексуалните потреби на жените и мажите толку се разликуваат. И никогаш не го сфатив трипот со Венера и...
gospodova volja

Господова воља

Живеел и владеел со едно царство, владетел кој не бил неверник но не бил и којзнае колкав верник. Со него секогаш бил неговиот слуга....

Следете нè

18,133FansLike
1,871FollowersFollow
14,500SubscribersSubscribe

Последни статии

10 fb zakoni

10 Фејсбук заповеди

1. Нема да објавуваш или тагуваш пријатели во засрамувачки или инкриминирачки фотографии. За ова се алманасите и слични работи на нив, кои се сместени на...
biznismenot i ferarito

Бизнисменот и ферарито

Следниов текст е вистинска приказна која се има случено во една банка во Њујорк. Прочитајте и видете како мудро работи мозокот на еден бизнисмен... Влегува...
aids test

Тест за СИДА

Отишол еден млад дечко на лекар да направи тест за СИДА, го пополнил формуларот и му зеле крв. После неколку дена пристигнуваат резултатите и...