berberot i hristijaninot

Берберот и христијанинот

Еден човек отишол во берберница како и секогаш, да биде истрижан и избричан. Започнал добар разговор помеѓу берберот и човекот. Зборувале за најразлични работи...
sekoj nekoj

Секој, Некој, Било кој и Никој

Ова е приказна за четворица луѓе кои се викаат: Секој, Некој, Било кој и Никој. Требаше да се заврши една многу важна работа, и Секој...
orelot

Орелот

Си бил еден орел. Сите од нејзиниот вид изумреле заради некоја причина. Се што и останало било нејзиното јајце, и тоа јајце било надеж...
poinakvo-razmisluvanje

Поинакво размислување

Еден млад студент на еден факултет тргнал во прошетка со својот професор. Додека шетале и разговарале виделе поред патот неколку пара на стари чевли...
najpametniot-tinejdzer

Најпаметниот тинејџер на светот

Еден убав сончев ден четворица луѓе летале со мал авион за четири лица: пилот, свештеник и двајца тинејџери, а токму еден од двајцата штотуку...
smrrta-i-slugata

Смртта и слугата

Си бил еден трговец од Багдад и еден ден го испратил својот слуга да оди на пазар и да купи некои работи. По некое време,...
gospodova volja

Господова воља

Живеел и владеел со едно царство, владетел кој не бил неверник но не бил и којзнае колкав верник. Со него секогаш бил неговиот слуга....
ajnstajn

Ајнштајн и здравиот разум

Познатиот научник и нобеловец Алберт Ајнштајн еднаш држел предавање на високо интелектуално ниво за односот помеѓу просторот и времето. Откако завршил, еден слушател станал...
majka

Мајка

Мојата мајка имаше само едно око. Ја мразев...беше срамота за мене. Во нашето школо спремаше храна за учителите и за нас. Еден ден додека уште...
mazot i zenata

Машко-женски односи

Jaс, всушност, никогаш не сфатив зошто сексуалните потреби на жените и мажите толку се разликуваат. И никогаш не го сфатив трипот со Венера и...

Следете нè

18,133FansLike
1,871FollowersFollow
14,500SubscribersSubscribe

Последни статии

10 fb zakoni

10 Фејсбук заповеди

1. Нема да објавуваш или тагуваш пријатели во засрамувачки или инкриминирачки фотографии. За ова се алманасите и слични работи на нив, кои се сместени на...
biznismenot i ferarito

Бизнисменот и ферарито

Следниов текст е вистинска приказна која се има случено во една банка во Њујорк. Прочитајте и видете како мудро работи мозокот на еден бизнисмен... Влегува...
aids test

Тест за СИДА

Отишол еден млад дечко на лекар да направи тест за СИДА, го пополнил формуларот и му зеле крв. После неколку дена пристигнуваат резултатите и...