zabata-pobednik

Жабата победник

Си била една група на жаби кои сакале да се натпреваруваат. Сакале да се искачат на висока кула, па се насобрале доста гледачи да...
tajnata-na-uspesniot-brak

Тајната на успешниот брак

Во еден град брачен пар прославувал 25 годишница од брак. Тие како пар, биле на далеку познати по тоа што во 25 години брак ниту...
dobieno izgubeno

Добиено и изгубено

Некој човек случајно нашол на улица банкнота со мала вредност. Охрабрен од придобивката решил секогаш кога оди, да гледа само надолу. ШТО ДОБИЛ? Низ...
vernicite i prorokot

Пророкот и верникот

Многу верници дошле во пустината за да ги слушаат словата на некој пророк. Еден човек посебно добро внимавал на неговите зборови, сесрдно се молел...
biznismenot-meksikancite

Бизнисменот и Мексиканците

Луксузна јахта застанала во едно мало мексиканско рибарско село. Сопственикот на јахтата бил воодушевен од квалитетот на рибата па ги запрашал рибарите колку време...
profesorot-i-arapot

Професорот и Арапорт

Еден патник раскажува: „Мои сопатници беа еден професор, кој беше неверник, и еден водач - Арап. Арапот често се молеше на Бога. Тоа го...
zetot-nevestata

Новопечениот младоженец

Си бев среќен со девојката. Се забавувавме околу една година, ни беше супер и на крајот решивме да се венчаме. Постоеше само една работа...
tatkoto-sinot

Таткото и 5 годишниот син

Еден човек се враќа дома од работа, доцна, уморен и нервозен, и го наоѓа својот петгодишен СИН како го чека на врата. СИНОТ: Тато, смеам...
pomegu-zivotot-i-smrtta

Помеѓу животот и смртта

Некој човек паднал во длабок бунар. За среќа, едно растение било израснато во зидот на тој бунар, па човекот додека паѓал, со рацете некако...
momceto-so-los-karakter

Момчето со лош карактер

Си било едно момче кое имало лош карактер. Татко му му дал вреќа полна клинци и му рекол секогаш кога ќе збесни и ја...

Следете нè

18,133FansLike
1,871FollowersFollow
14,500SubscribersSubscribe

Последни статии

10 fb zakoni

10 Фејсбук заповеди

1. Нема да објавуваш или тагуваш пријатели во засрамувачки или инкриминирачки фотографии. За ова се алманасите и слични работи на нив, кои се сместени на...
biznismenot i ferarito

Бизнисменот и ферарито

Следниов текст е вистинска приказна која се има случено во една банка во Њујорк. Прочитајте и видете како мудро работи мозокот на еден бизнисмен... Влегува...
aids test

Тест за СИДА

Отишол еден млад дечко на лекар да направи тест за СИДА, го пополнил формуларот и му зеле крв. После неколку дена пристигнуваат резултатите и...